5 رویکردی که از دیدگاه بیل گیتس می تواند موفقیت شما را تضمین کند

5 رویکردی که از دیدگاه بیل گیتس می تواند موفقیت شما را تضمین کند، اگر شما به دنبال الگویی برای موفقیت در زندگی می‌گردید، چه کسی بهتر از بیل گیتس؟ شرکتی که او تاسیس کرد یک صنعت جدید و کامل را به وجود آورد. او با دارایی تقریبا ۸۰ میلیارد دلار، ثروتمندترین مرد جهان است. فعالیت‌های بشردوستانه‌اش به همه جا می‌رسد و دنیا را به مکان بهتری تبدیل می‌کند. البته که به رویایش هم دست یافت: یک کامپیوتر دسکتاپ روی همه‌ی میزها. اما چه خصلت‌هایی به موفقیت گیتس کمک کرد؟ در ادامه‌ می‌توانید با تعدادی از مهم‌ترین عادت‌ها و رویکردهای بیل گیتس که به موفقیت‌اش کمک کردند، آشنا شوید.

ادامه مطلب: 5 رویکردی که از دیدگاه بیل گیتس می تواند موفقیت شما را تضمین کند

بوآی نقب‌زن جزیره راند و وزغ طلایی، دو گونه از جاندارانی که در 60 سال اخیر نسل آنها منقرض شده است

بوآی نقب‌زن جزیره راند و وزغ طلایی، دو گونه از جاندارانی که در 60 سال اخیر نسل آنها منقرض شده است، در سال ۱۹۸۰ میلادی دانشمندان با یک اتفاق مهم شوکه شدند: کشف یک تنوع خارق‌العاده از حشرات در جنگل‌های استوایی… این اتفاق عجیب حاصل یک مطالعه‌ی ظاهراً ساده بود. در حقیقت ماجرا این‌طور رقم خورد که پژوهشگران در حین مطالعه بر روی تنها ۱۹ درخت از جنگلهای استوایی کشور پاناما قریب ۱.۲۰۰ گونه سوسک جدید را شناسایی کردند. نکته جالب اینجا بود که از این تعداد گونه ۸۰ درصدشان جزو ناشناخته‌ها بودند. همین اتفاق ساده محققان موسسه منابع جهانی را بدین جمع‌بندی رساند: «دانش ما از کره‌ی زمین هنوز بسیار بسیار محدود و ناچیز است، حداقل ما امروز می‌دانیم که در فلان کهکشان چند ستاره وجود دارد ولی با کمال تاسف هنوز نمی‌دانیم که در کره زمین دقیقاً چه تعداد گونه زیست می‌کند و چه تعداد از آنها منقرض شده یا اینکه قرار است که بزودی منقرض شود.» انقراض حیوانات در قرن اخیر بسیار سرعت گرفته است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی انقراض دو گونه از حیوانات بپردازیم.

ادامه مطلب: بوآی نقب‌زن جزیره راند و وزغ طلایی، دو گونه از جاندارانی که در 60 سال اخیر نسل آنها منقرض شده است

ببر مازندران و پلنگ زنگبار دو گونه از حیوانات منقرض شده در 70 سال اخیر

ببر مازندران و پلنگ زنگبار دو گونه از حیوانات منقرض شده در 70 سال اخیر، وقتی ما نمی‌دانیم روی کره زمین چه تعداد گونه زیست می‌کند، پس چطور قرار است که بفهمیم چه تعداد گونه در حال انقراض هستند؟ شواهد و قراین موجود حاکی از این واقعیت غیرقابل انکار است که شرایط برای زندگی موجودات زنده آن‌طور که باید و شاید ایده‌آل نیست. بسیاری از گونه‌های جانوری و حتی گیاهی در زیستگاه‌های متعددی با کاهش جمعیت جدی مواجه هستند و برخی دیگر نیز سال‌هاست که دیده نشده‌اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انقراض دو گونه از حیوانات بپردازیم: ببر مازندران و پلنگ زنگبار، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: ببر مازندران و پلنگ زنگبار دو گونه از حیوانات منقرض شده در 70 سال اخیر

ببر جاوه، کرگدن سیاه آفریقایی غربی و بز کوهی پیرنه، سه گونه از حیواناتی که در قرن اخیر منقرض شده اند

ببر جاوه، کرگدن سیاه آفریقایی غربی و بز کوهی پیرنه، سه گونه از حیواناتی که در قرن اخیر منقرض شده اند، برای بسیاری از ما گونه‌های در معرض خطر و حتی گونه‌های منقرض شده، نمادی از یک روند طبیعی هستند. بسیاری باور دارند که انقراض حیوانات یا حتی گیاهان یک پروسه‌ی طبیعی است یعنی اگر گونه‌ای در طبیعت منقرض می‌شود نباید آن را خیلی جدی گرفت چرا که این اساس کار طبیعت است. این باور از جهاتی درست است اما زمانی معنادار خواهد بود که چند سوال مهم را در وهله نخست پاسخ دهیم: آیا نرخ انقراض یک نرخ طبیعی است؟ یعنی آیا ما انسان‌ها تاثیری در سرعت بخشیدن بدان نداریم؟ آیا کل ماجرا حاکی از یک روند طبیعی است؟ با ما همراه باشید تا به بررسی انقراض سه گونه از حیوانات که در قرن اخیر منقرض شده اند بپردازیم.

ادامه مطلب: ببر جاوه، کرگدن سیاه آفریقایی غربی و بز کوهی پیرنه، سه گونه از حیواناتی که در قرن اخیر منقرض شده اند

عبارت "حریم خصوصی" به چه معناست و چه قوانینی در دنیا برای این موضوع وضع شده است؟

عبارت "حریم خصوصی" به چه معناست و چه قوانینی در دنیا برای این موضوع وضع شده است؟، «حریم خصوصی». تعریف حقوقی این عبارت ساده و سردستی است؛ «حریم شخصی» یا «حریم خصوصی» یعنی یک فرد یا گروه بتواند خود یا اطلاعات مربوط به خودش را مجزا کند و در نتیجه بتواند خود یا اطلاعات‌اش را با انتخاب خویش در برابر دیگران آشکار کند. تقریبا تا همین چند سال پیش که هنوز اینترنت پرسرعت و دستگاه‌های هوشمند به اندازه‌ی الان باب نشده بودند، همه‌ی ما معنی و مفهوم این عبارت و تعریف‌اش را می‌دانستیم. مهم‌تر از آن می‌توانستیم موارد نقض حریم خصوصی‌مان را تشخیص بدهیم و اگر نیاز بود در برابر شرایط مختلف از خودمان واکنش نشان بدهیم. اما حالا چند سالی می‌شود که همه چیز به‌جز آن تعریفی که در ابتدا طرح شد، تغییر کرده است.

ادامه مطلب: عبارت "حریم خصوصی" به چه معناست و چه قوانینی در دنیا برای این موضوع وضع شده است؟