خرچنگ آبی فلوریدا، استیک اینسکت یا حشره چوبی و کاسلیان، سه مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا
خرچنگ آبی فلوریدا، استیک اینسکت یا حشره چوبی و کاسلیان، سه مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا

خرچنگ آبی فلوریدا، استیک اینسکت یا حشره چوبی و کاسلیان، سه مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا، در این مطلب ما به دنبال معرفی سه مورد از حیوانات عجیب هستیم که از آنها در برخی از مناطق دنیا به عنوان حیوانات خانگی یاد می شود، خرچنگ آبی فلوریدا، حشره چوبی و کاسلیان. با ما همراه باشید تا بیشتر با این موجودات عجیب آشنا شوید.

خرچنگ آبی فلوریدا

این نوع خرچنگ یکی از عجیب‌ترین حیوانات خانگی است که می‌توانید نگهداری از ان را تجربه کنید. درست است که نمی‌توانید آن را با خود به خارج از منزل‌تان ببرید اما اطمینان داشته باشید که جو حاکم در منزل را تغییر می‌دهد.

مراقبت از این حیوان خانگی

برای نگهداری این حیوانات خانگی عجیب به یک آکواریوم بزرگ نیاز دارید تا بتوانید بدون هیچ‌گونه مشکل میزبان این آبزی زیبا در خانه خود باشید.

استیک اینسکت یا حشره چوبی

حشره چوبی به دلیل ظاهر منحصر‌به‌فرد و نیازهای مراقبتی ساده، سال‌ها سرگرم‌کننده و آموزگار کودکان مدرسه در کلاس‌های درس است.
در حال حاضر بیشتر مردم از این حشرات به عنوان یکی از حیوانات عجیب خانگی در منزل نگهداری می‌کنند.
این حشرات جذاب معمولا در حدود ۳ تا ۴ اینچ (۷ تا ۱۰ سانتی متر) طول دارند و می‌توانند در شرایط مناسب برای چندین سال زندگی کنند.

مراقبت از این حیوان خانگی

حشرات چوبی نیاز به محوطه‌های بلند به اندازه حداقل دو برابر ارتفاع خود دارند، زیرا آن‌ها دوست دارند از جایی آویزان شوند. از دیگر شرایط نگهداری این حشرات عبارت هستند از:

  • علف‌های هرز، بوته، آجیل و حتی کاهو از جمله مواد غذایی مورد علاقه این حشره هستند.
  • این حشره همه چیز خوار تنهایی را دوست ندارد و نیاز به یک همراه دارد.
  • دمای محل نگهداری آن‌ها باید دارای دمای اتاق باشد و محل نگهداری از آن هر هفته تمیز شود.
  • این حشرات تا رسیدن به بلوغ چندین بار پوست می‌اندازند از این‌‌رو نیاز به فضای کافی برای این فرآیند دارند.

آیا این حشره برای شما مناسب است؟

این حشرات نیاز کمی به نظافت دارند و به طور کلی تجربه خوبی برای اولین حیوان خانگی کودکان هستند. همچنین، هنگام برخورد با این حشرات باید بسیار مراقب باشید، زیرا اندام آن‌ها می‌تواند به آسانی شکسته شود.

کاسلیان

این خزنده عجیب مانند کرم‌های بزرگ هستند، اما در واقع دوزیستان عجیب و غریبی هستند که این روزها تعداد معدودی به عنوان حیوان خانگی از آن‌ها نگهداری می‌کنند.

البته بعید به نظر می‌رسد که کسی که خزنده چندش‌آور را داشته باشد، چراکه پرورش و مراقبت از آن بسیار سخت است. اما برخی از افراد ماجراجو نمونه‌هایی از این خزنده عجیب که به مارهای برهنه نیز شهرت دارند و به دام افتاده‌اند، نگهداری می‌کنند و آن‌ها را پرورش می‌دهند.