آشنایی با نژادهای لهاسا اپسو، پومرانیا، آفن پینشر، پاپیلان و هاوانس، نژادهای معروف سگ
آشنایی با نژادهای لهاسا اپسو، پومرانیا، آفن پینشر، پاپیلان و هاوانس، نژادهای معروف سگ

آشنایی با نژادهای لهاسا اپسو، پومرانیا، آفن پینشر، پاپیلان و هاوانس، نژادهای معروف سگ، با اینکه سگ های کم انرژی نیازمند تمرینات ورزشی کمتری هستند اما برای جلوگیری از اضافه وزن و افسرده شدن باز هم باید ورزش کنند. از آنجایی که سگ های کوچک فضای کمتری به خود اختصاص می دهند بیشتر افراد ساکن آپارتمان ها، ترجیح می دهند از این سگ ها نگهداری کنند.

لهاسا اپسو (Lhasa Apso)

لهاسا اپسو در اصل نژاد اصیلی از تبت است، جایی که این نژاد سگ  به شدت مورد احترام در صومعه‌ها و سرزمین کوهستانی میهن خود قرار داشت. امروزه لهاسا نگهبان قصرها نیست اما عمدتا یک همدم و همراه خانوادگی است که وفادارانه از صاحبان و خانواده‌اش در مقابل خطر حمایت می‌کند. لهاسا محکم اما مستقل است.

پومرانیا (Pomeranian)

این نژاد سگ دارای تاریجی جالب و بلند است. او سگی است که دارای اسم مستعار «سگ کوچکی که فکر می‌کند که می‌تواند» است! او کوچک و جمع و جور فعال و قادر به رقابت و مسابقه در چابکی، اطاعت کردن و به خوبی یک دوست خانوادگی و همدم است. پارامیان عجیب و غریب، با هوش و پر نشاط است. او عاشق بودن با افراد است و به خوبی با حیوانات دیگر همراه می‌شود. آنها بسیار کنجکاو هستند. پومرانیا ریزش موی زیادی دارد و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری دارند، اما نیاز زیادی به پیاده‌روی ندارند.

شما می توانید برای اطلاع از مراکز سگ فروشی و قیمت انواع نژاد سگ، به سایت سیلوربوک مراجعه کنید.

آفن پینشر (Affenpinscher)

آفن پینشرها اوایل برای کشتن موش‌ها در خانه، استبل‌ها و مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما هم‌اکنون آنها تبدیل به همراه و همدم انسان‌ها مخصوصاً خانم‌ها شده‌اند. آنها سگ‌هایی خوشحال، بازیگوش، مهربان و کنجکاو هستند. آفن پینشر به خانواده و صاحبانش وفادار است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا از خطر حفظشان کند، مانند هر سگ دیگر.

پاپیلان (Papillon)

او نژادی بسیار فعال و  چابک است و به دلیل هوش بالایی که دارد به خوبی آموزش داده می‌شود و بسیار مطیع صاحبش است. پاپیلان‌ها شخصیتی بسیار دوست داشتنی هستند و کسانی که با آنها در ارتباط هستند و آنها را می‌بینند به راحتی به آنها علاقه‌مند می‌شوند. او سگی فعال، خوشحال و اجتماعی است و هیچوقت نمی‌تواند خجالتی یا خشن باشد. دارای شخصیتی باهوش و آموزش‌پذیر است. آنها بسیار وفادار هستند و از در مرکز توجه بودن لذت می‌برند.

هاوانس (Havanese)

نژاد سگ هاوانس با موهای ابریشمی، چشمانی زیبا و اندازه مناسب تحسین کنندگان زیادی را به دست آورده است. در سال 1800 بعنوان یک سگ همراه از کوبا به دنیا آمد. او دارای لقب سگ چسبیده را به دست آورد زیرا به شدت به صاحبان خود می چسبد. هاوانس ها قابل آموزش و به طور شگفت انگیزی پر انرژی هستند و در ورزش‌ها و در حرفه‌های سگ‌ها از کارکنان و اعضای سیرک تا کمک به معلولان پیشرفت کرده‌اند. آنها نژادی مهربان باهوش و مطیع هستند که هنگام ارتباط با انسان و در نقش همدم بودن رشد می‌کند. البته آنها کمی بهانه‌گیر نیز هستند.