آشنایی با محصولات کناف (بخش دوم)
آشنایی با محصولات کناف (بخش دوم)

آشنایی با محصولات کناف (بخش دوم)، گستره محصولات این شرکت شامل ملزومات سیستم های ساخت و ساز خشک و متعلقات آن نظیر صفحات روکش دار گچی و یا صفحات مسلح سیمانی، سازه های فولادی گالوانیزه سبک، انواع  سیستم های سقف کاذب(تزیینات داخلی) و دیگر محصولات ساختمانی نظیر گچ معمولی، اندودهای گچی و سیمانی، انواع سیستم های کف، مواد و مصالح عایق می باشد. کناف در ایران به نام کناف ایران از سال 1374آغاز به کار نمود. که علاوه بر تامین نیاز داخل محصولات آن به کشورهای همسایه نیز صادر می شود و دارای زیر مجموعه هایی از قبیل کناف گچ، ایران گچ و… می باشد.

محصولات کناف

تایل های آکوستیک :

ویژگی اصلی این تایل ها جذب صوت می باشد که با رده های جذب صوت مختلف ارایه می گردد.این تایل ها از نظر طرح ، تعداد و ابعاد سوراخ ها متنوع می باشد.

soundboard :

پنلی است که می تواند به عنوان کمک به سیستم اعلام عمومی مانند بیمارستان و مراکز درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. به این ترتیب که این پنل درسقف یا دیوار قرار می  گیرد و بلندگوها در پشت آن قرار گرفته ودر هنگام استفاده از بلند گوباعث شنیده شدن صدا به صورت یکنواخت در فضا می شود که این کار به کاهش تعداد بلند گوها کمک کرده و از نظر ظاهر نیز به دلیل پیدا نبودن بلند گو ها باعث افزایش زیبایی نیز می شود.

تایل محیط تمیز:

این نوع تایل ها سطحی صاف و غیر قابل نفوذ داشته و امکان رشد، تکثیر ویا ترکیب شیمیایی با میکروب ها و باکتری های موجود در فضا که به سطح تایل می چسبند را نمی دهد. این تایل مورد استفاده در بیمارستان ، آزمایشگاه ها، صنایع داروسازی، آرایشی، بهداشتی و صنایع غذایی و … می باشد.

تایل هایژن :

این تایل ها مانند کاتالیزور عمل کرده و هوا را یونیزه می کند. یون های ایجاد شده در محیط با انواع باکتری ها و قارچ ها ترکیب شده و آن ها را از بین می برد. مورد استفاده در مراکز ذکر شده در آیتم 10

تایل فلزی :

از جنس آلومینیوم با فلیس مشکی در پشت می باشد.

مقاطع فولادی سبک(سازه ها)
سازه های سپری سقف مشبک
ادوات اتصال و متعلقات


دریچه های دسترسی :

جهت دسترسی به پشت سقف کاذب و داکتهای تاسیساتی درون دیوار و …

ابزار


اندود پاششی ورمی پلاستر (Vermiplaster) :

بر روی تیرها و ستونها پاشیده می شود که باعث ایجاد یک لایه مقاوم در برابر حریق میشود. که یکی از سریع ترین و بهترین راه ها برای مقاوم سازی سازه در برابر آتش میباشد.

بتونه درز گیرکناف :

این بتونه به همراه نوار درز گیر اجراشده ودرز میان دو پنل را می پوشاند تا سطحی صاف به وجود آید . علت استفاده از نوار این است که محل درز مسلح شده و ترک نخورد.

ماستیک کناف :

ماستیک کناف جهت دستیابی به سطحی صاف و یکدست بر روی سطوح ایجاد شده با پنل های گچی اجرا می شود، که می توان روی آن پوشش نهایی را انجام داد.