آشنایی با محصولات کناف (بخش اول)
آشنایی با محصولات کناف (بخش اول)

آشنایی با محصولات کناف (بخش اول)، شرکت کناف یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیستم های ساخت و ساز خشک در جهان می باشد. این شرکت به عنوان یک شرکت خانوادگی در سال 1932 توسط برادران کناف، کارل و دکتر  آلفونس در آلمان تاسیس شد. خلاقیت و نوآوری باعث شد که به تدریج تنوع محصولات آن گسترش پیدا کرده و در سرتاسر دنیا اقدام به احداث کارخانه نماید به طوری که در حال حاضر این شرکت با داشتن بیش از 150 کارخانه در 60 کشور و نیروی کاری بیش از 230000 نفر، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان مصالح ساختمانی در جهان به شمار می رود.

محصولات کناف

صفحات روکش دار گچی:

این صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آنها با کاغذ مخصوص پوشانده شده است . صفحات روکش دار گچی در 4 نوع تولید می شود:
الف- صفحه روکش دار معمولی(RG) برای مصارف عمومی
ب- مقاوم در برابر رطوبت(MR)جهت استفاده در فضاهای مرطوب
ج- مقاوم در برابر حریق(FR) جهت استفاده در محل هایی که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد م مانند تیرو ستون فولادی
د- مقاوم در برابر حریق و رطوبت(FM) جهت محافظت از داکت های تاسیساتی

صفحات مسلح سیمانی (AQUAPANEL) :

ترکیبی از سیمان پرتلند، پرلیت، سیلیس، دانه های رس منبسط شده سبک و افزودنی های خاص دیگر بوده که پشت و رو و لبه های طولی آن به وسیله شبکه ای از الیاف شیشه (فایبر گلاس) مسلح شده است. که دردو نوع داخلی(مخصوص مکانهای مرطوب مانند استخرو سونا ) و خارجی (مخصوص نما) تولید و به کار برده می شود.

صفحات گاردکس :

این صفحات به واسطه مشخصات ویژه در ترکیبات هسته گچی ولایه فیلیس فایبر گلاس پوشیده شده وضمن سازگاری با محیط زیست مقاومت بالایی در برابر حریق، رطوبت و در برابر کپک زدگی با قابلیت تنفس دارد.

صفحات Diamant:

به دلیل استفاده از الیاف شیشه و مواد سیلیکونی چگالی و مقاومت بیشتری در مقابل ضربه دارد.

صفحات آکوستیک و تصفیه هوا (CLEANEO) :

هسته گچی تشکیل دهنده این صفحات حاوی زئولیت (Zeolitee) می باشد که سطح آلاینده های موجود در هوا از جمله دود سیگار ، آمونیاک، بنزن، و… را کاهش می دهد. و سوراخ های موجود در این صفحات نیز موجب جذب صدا شده و آلودگی صوتی محل کار و زندگی را کاهش دمی دهد.

تایل های گچی و معدنی :

این تایلها درابعاد 60*60 در سقف های کاذب مشبک کناف به کار می روند. این تایل ها از الیاف معدنی پشم سنگ ، خاک رس ، پرلیت و نشاسته ذرت تشکیل شده که  صد در صد قابل بازیافت می باشد و عاری از مواد شیمیایی مضر مانند آزبست و فرمالدهیدها هستند.سازه های شبکه ای به همراه آویزهای قابل تنظیم که به سقف اصلی متصل است به همراه این تایلها سقف را تشکیل می دهند. زیبایی و طرح های متنوع تایل ها و مقاومت آنها در برابر حریق و زلزله و امکان دسترسی به فضای پشت سقف کاذب به محبوبیت آنها افزوده است.از انواع آن می توان به تایل ساده رنگ شده سفید و روکش دار (روکش pvcبر روی تایل و یا با روکش آلومینیوم در پشت آن) اشاره کرد. تایل های ساده بدون سوراخ بوده و جاذب صوت نمی باشد.

تایل های Heradesign :

این تایل ها از پشم چوب طبیعی و پودر مگنزیت که با آب مخلوط و مستحکم شده ، تشکیل شده است. از خصوصیات آنها مقاومت در برابر ضربات مکانیکی ، مقاوم در برابر  رطوبت، جاذب صوت و قابلیت رنگ پذیری است. لذا مناسب برای آکوستیک نمودن فضاهای ورزشی، آموزشی، سالن های آمفی تئاتر، استخر، ساختمان اداری و … می باشد. و به دلیل رنگ پذیری فضا را زیبا می کند.